Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/davalt/domains/damava.lt/public_html/templates/damava_1_2/functions.php on line 189

nendriniai stogai

Nendriniai šiaudiniai stogai

 

NENDRINIAI ŠIAUDINIAI STOGAI – ESTETIŠKI STOGAI

    Nendrinis stogas - nuostabus! Kartą pamatę gerai suprojektuotą pastatą su nendriniu šiaudiniu stogu, pamirštumėte visas kitas stogų dengimo technologijas. Kita tokia unikali stogo danga, turinčios tokią sandarą, nuožulnumą, bangavimą bei išskirtinumą, tiesiog neegzistuoja. Tai būdinga tik šiai dangai. Visos kitos stogo dengimo sistemos dažniausiai yra ne storesnės kaip 3 cm., o daugumoje atvejų sudaro tik 0,5 cm. Šiaudiniai nendriniai stogai yra vieninteliai, kuomet stogo dangos padengimo storis yra net 25 – 35 cm. Be to, nendrinio stogo dengimui naudojama tokia unikali medžiaga, kuri dengimo technika ir išvaizda suteikia pastatui visiškai naują vertę. Toks stogas suteikia pastatui šilumą žiemos metu ir vėsą vasaros laiku. Be to, organinės kilmės nendrinis stogas ilgam sukuria šiltą, prisotintą deguonies bei gyvybės atmosferą namuose. Nendrinio šiaudinio stogo pagrindu gali būti nendrės, ilgastiebiai šiaudai arba kuri nors kita šiaudų ar žolės rūšis. Medžiagos rūšies pasirinkimas priklauso nuo vietos sąlygų tinkamumo. Nendrinio stogo gamybai dažniausiai naudojamos nendrės, kurios yra ilgaamžiškiausia šiaudų rūšis (išsilaiko iki 50 metų ir daugiau) ir yra būtent ta rūšis, su kuria dirba bendrovė „Damava“.

 

NENDRINIAI STOGAI – EFEKTINGI  STOGAI

    Nendriniai šiaudiniai stogai gali suteikti neprilygstamą žavesį gyvenamiesiems namams, vasarnamiams, pavėsinėms, klėtims, pirtelėms ar bet kuriam kitam pastatui kaimo, miesto ar priemiesčio vietovėje, turinčiam nuožulniai pasvirusias stogo konstrukcijas. Vakarų Europos pavyzdys rodo, jog namų su nendrine stogo danga vertė rinkoje yra žymiai didesnė nei namų su čerpių ar šiferine stogo danga. Nendrinis šiaudinis stogas labai efektyvūs visų tipų komerciniams pastatams – restoranams, viešbučiams, barams bei moteliams. Norėdami pritraukti klientus, žinokite, kad nendrinis stogas turi didesnį poveikį nei neoninės šviesos.

 

NENDRINIS ŠIAUDINIS STOGAS - ILGAAMŽIS STOGAS 

    Nendrės atsparios neigiamam atmosferos poveikiui – drėgmei, saulės spinduliams, UV poveikiui – išlieka daugiau nei 65 metus, todėl būtent ši savybė leidžia suvokti tokios pinigų investicijos ilgaamžiškumo svarbą.nendrinis stogas

    Nendrinio stogo įrengimo metu, būtina griežtai laikytis reikalavimų, kurie yra svarbūs ir būdingi tik stogams su nendrine šiaudine danga, todėl visada prieš pradedant projektuoti ar statyti pastatus pravartu gauti reikiamą informaciją iš šio amato meistrų. Taip bus išvengtos galimos klaidos, kurių ištaisymas gali pareikalauti papildomų finansinių ir laiko resursų.

    Nendrinio stogo ilgaamžiškumas priklauso nuo stogo šlaito nuolydžio. Kuo stogo šlaitai statesni tuo nendrinis stogas ilgaamžiškesnis.

    Nendrinio šiaudinio stogo ilgaamžiškumo priklausomybė nuo šlaito nuolydžio:

  • 30°      25-35 metai
  • 40º      40-50 metų
  • 50º      55 metai ir ilgiau

    Tačiau, greta šių skaičių dar yra nemažai kitų sąlygų, kurios nulemia nendrinio šiaudinio stogo ilgaamžiškumą - tai klojamų nendrių kokybė, stogdengių kvalifikacija, nendrių tvirtinimo detalių ir medžiagų kokybė bei nendrinio stogo priežiūra jo eksploatacijos metu.

    Nemažiau svarbu, kad namo su nendriniu stogu neužgožtų aukšti ir tankūs medžiai nuo kurių nukritę lapai gali likti ant stogo paviršiaus ir apsunkinti nendrinės šiaudinės stogo dangos džiuvimą drėgnuoju metų laiku. Kuo sausesnis nendrinis stogas tuo ilgesnis bus jo eksploatacijos laikas.

 

NENDRINIAI STOGAI - ŠILTI  STOGAI

    Vienas iš didžiausių nendrinio stogo privalumų yra tai, kad jis ypatingai veiksmingas termiškai – šiltas žiemą ir vėsus vasaros metu. Skirtingai nuo tradicinių stogdengystės sistemų, kuomet šiluma ir drėgmės garai laikosi palėpėje, esant nendrinei stogo dangai, palėpės ventiliacija nereikalinga. 30 cm storio nendriniai stogai, turintys 45 laipsnių nuolydžio kampą, atitinka 2,68 Rc šiluminę varžą. Tinkamai išklotos nendrinės stogo dangos terminis laidumas prilygsta 10 cm stiklo vatos terminiam laidumui. Pasirodo, šiaudiniai stogai šią termoizoliącinę savybę turėjo ištisus šimtmečius.

 

NENDRINIAI STOGAI - TRIUKŠMĄ  SLOPINANTYS  STOGAI

    Nendrine danga dengti stogai pasižymi puikiomis akustinėmis savybėmis. Dėl nendrės struktūros, kuri yra tuščiaviduris stiebas su gausybe pertvarėlių, nendrinis stogas kelis kartus labiau slopina garsą nei stiklo vata.

 

NENDRINIAI ŠIAUDINIAI STOGAI - NEDEGANTYS  STOGAI

    Beveik visos stogo dangos rūšys gali užsidegti. Panašiai kaip medienos gaminiai, šiaudinės dangos užsidegimo galimybė kelia nemažą rūpestį. Tačiau atsiradus įvairiems šiuolaikiškiems ugnies antipirenams ir nedegiems audiniams, kurie klojami ant pakloto ši rizika labai sumažėjo ir pasidarė ne didesnė už kitos tradicinės dangos užsidegimo riziką. UAB „Damava“ naudoja „Magma Firestop“ modelio antipirenus, sukurtus specialiai pastatams su nendriniais stogais. Kaip įgaliotas kompanijos „Magma International B.V.“ atstovas, UAB „Damava“ su specialiai apmokytais darbuotojais, aprūpins jus visa naudojimosi instrukcija, nurodydama tinkamą kiekvieno antipireno paskirtį. Jų yra du porūšiai – išorinis ir vidinis. Išoriniu antipirenu purškiama tiesiog į nendrinio stogo paviršių. Juo ne tik sukuriamas atsparumas ugniai, bet ir nendrinio stogo vandens atstūmimo savybės. Šis įsigeriantis produktas nenusiplauna ir yra speciali nušarminimo apsauga. Vidinis antipirenas naudojamas vidinės nendrinio stogo dangos bei ją laikančių sijų apsaugai nuo ugnies. Nors nendrinis stogas po purškimo gali būti saugus net 10 metų, mūsų bendrovė rekomenduoja tikrinti stogą kas 5 metus, kad nuolat būtų palaikomas pakankamas saugumo lygis, atitinkantis aukščiausią įvertinimą. Vidinis purškimas nereikalauja papildomos priežiūros, jeigu vidinė nendrinio stogo danga ar vidinė stogo konstrukcija nėra tiesiogiai veikiama lauko oro sąlygų. „Magma Firestop“ antipirenas yra netoksinis, biologiškai nepavojingas, bekvapis, nenukrentantis nuo apipurkšto paviršiaus, bei jokiais būdais neįtakojantis kitų medžiagų. Jis greitai įsigeria į nendrinį stogą bei išdžiūsta (max per 3 valandas) ir minimaliai veikia aplinką. Šis antipirenas gaminamas pagal ISO 9002 standartus.

 

NENDRINIAI ŠIAUDINIAI STOGAI - SAUGŪS STOGAI

    Žiurkes ir peles traukia plyšiai. Tinkamai padengti nendriniai stogai plyšių neturi. Į tvarkingai suguldytus nendrių stiebus graužikai paprastai neįsimeta, kadangi tokia augalija visiškai jų nedomina. Jeigu neturėjote tokio pobūdžio problemų su įprastiniu stogu, tai juo labiau jų neiškils ir su nendriniu stogu.

 

NENDRINIAI STOGAI - SANDARŪS,  ATSPARŪS IR PATIKIMI  STOGAI 

nendrinis stogas    Nepaisant pastaruoju metu įsigalėjusios klaidingos nuomonės, šiaudiniai - nendriniai stogai šiaudiniai sugeba atlaikyti pačias ekstremaliausias oro sąlygas. Nendrės yra natūraliai atsparios drėgmei. Šis augalas neprisisunkia vandens, nepermirksta ir neišpursta nuo drėgmės. Dėl gravitacijos poveikio lietus ir sniegas slenka kiekvienos nendrės stiebu žemyn tol, kol pasiekia nendrinio stogo kraštą ir nukrenta nuo stogo. Drėgmė paprastai neprasiskverbia į nendrinių stogų sluoksnį giliau nei 3 – 5 cm. Viso to rezultatas: gauname lengvą, tačiau labai atsparią nerūdijančiu plienu sutvirtintą stogo dangą. Štai Jums pavyzdys: 1999 m. gruodžio mėn. Lietuvoje, praūžus uraganui „Anatolijus“, nė nuo vieno nendrinio stogo nebuvo nuplėštas nė vienas nendrės stiebas, nepaisant to, jog daugelis šio regiono įvairių stogo dangų buvo smarkiai apgadintos.

 

NENDRINĖS ŠIAUDINĖS DANGOS TECHNOLOGIJA

    Nendrinė šiaudinė danga gali būti klojama ant skirtingai paruoštos stogo konstrukcijos. Galimos dvi skirtingos konstrukcijos, tai uždara ir atvira.

    Uždara konstrukcija, kai nendrinė šiaudinė danga tvirtinama ant ištisinio pakloto. Atvira konstrukcija, kai nendrinis stogas klojamas ant grebėstų.

    Uždarai nendrinio šiaudinio stogo konstrukcijai paruošti paprastai yra naudojamos 18 mm storio OSB plokštės. Jos medvaržčiais prisukamos prie gegnių.  Ant tokio ištisinio - uždaro paviršiaus tvirtinama nendrinė šiaudinė danga. Tinkamai atlikto darbo rezultatas – šiltas ir atsparus ugniai nendrinis stogas. Tokios rūšies stogas pasižymi 2,68 Rc verte (šilumos varža). Jei reikalaujama didesnė šilumos izoliacinė vertė - nendrinio stogo konstrukcija iš vidaus papildomai šiltinama tam skirtomis medžiagomis. Jei nendrinio stogo konstrukcija sandarinama iš vidaus, visada vidinėje pusėje prie pat izoliacinio sluoksnio turi būti paklotas drėgmei atsparios medžiagos sluoksnis. Uždaros konstrukcijos nendriniai stogai paprastai naudojami gyvenamos paskirties statiniams. Atviros konstrukcijos nendrinis stogas - dažniausiai naudojamos pavėsinių, garažų, tvartų ir panašios paskirties statinių stogams.

    Čia galite pažiūrėti nendrinių šiaudinių stogų konstrukcijų brėžinius :


    Nors jokių struktūrinių pastabų dėl nendrinių stogų nėra, tam tikrus architektūros požymius būtina paminėti. Rekomenduojamas nendrinių stogų nuolydis turėtų būti ne mažiau kaip 35°. Nendrinės dangos storis ar rūšis turėtų būti parenkami pagal stogo atbrailų bei stoglangių pobūdį. 1,5 – 2,2 m ilgio nendrės plieninių strypų ir nerūdijančio plieno vielos pagalba tvirtinamos prie stogo pagrindo arba lentjuostės. Kiekvienos nendrės apatinė dalis šiek tiek pastumiama nuo stogo šlaito taip, kad tik paskutiniai 2-4 cm būtų išsikišę laukan, o paties nendrinio stogo storis sudaro nuo 25 iki 35 cm. Dėl dangos storio nendriniai stogai dažniausiai neturi nutekamųjų latakų ar stogvamzdžių, todėl tokie praktiški patarimai, kaip nutekamojo vandens nukreipimo įrengimas, yra būtini.

 

DARBŲ  TRUKMĖ

    Tvarkaraštis – tai dar vienas netradicinis nendrinių stogų aspektas. Nendrių derlius yra kasmetinis reiškinys, ogeriausios kokybės nendrės būna tik tam tikru metų laiku, skirtingose vitose. Be to, gerų nendrinės dangos specialist yra nedaug, todėl stogo dangos įrengimo laikas ir kokybė priklauso nuo dirbančių žmonių kvalifikacijos. Paprastai pakanka vienos – dviejų savaičių vidutinio dydžio namo nendriniam stogui uždengti.

 

NENDRINIO  ŠIAUDINIO STOGO  PRIEŽIŪRA

    Naujai užkloto  nendrinio stogo spalva būna šviesi ir bėgant laikui ji palaipsniui pilkėja. Taip  panašiai veikiami išorės veiksnių  natūraliai „sensta“ ir gaminiai iš medienos. Išskirtinės priežiūros nendriniai stogai nereikalauja, tačiau, atsiradus medžių lapams, spygliams ar samanoms ant stogo dalies - nendrinį stogą reikia nuvalyti.

Nendrinis stogas, šiaudinis stogas, nendrinių stogų dengimas, šiaudinių stogų dengimas